logo

Тернопільська міська

Дитяча комунальна лікарня

Гаряча лінія працює з 9-00 до 14-00
+38 (0352) 52-34-98
Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Гігієнічні вимоги до дитячого одягу і взуття дітей, що відвідують ДДЗ

Особливі гігієнічні вимоги пред’являють при виборі взуття і одягу для дитини, яка відвідує дошкільний заклад. Вони  повинні відповідати погодним умовам, мати зручний покрій, не обмежувати вільного дихання, рухів, кровообігу і лімфообігу.

У дітей механізм терморегуляції ще недосконалий, відмічається більш інтенсивний пе­риферичний кровообіг,  шкірне дихання має більшу питому вагу в обмінних процесах організму, ніж у дорослих . Вони  відрізняються високою руховою активністю, при якій рівень теплопродукції зростає в 2-4 рази , тому  швидко наступає охолодження в холодну пору року і перегрівання в жарку і на це треба зважати при виборі одягу і взуття дошкільнят.

В зимову пору дитячий одяг повинен забезпечувати малюка і комфортом, і теплом. Тому, здійснюючи вибір, слід звертати свою увагу на структуру тканини. Теплі речі забезпечують дитину теплом за рахунок повітряного прошарку, тобто тканина повинна бути пористою і рихлою, в такому випадку вона гріє.

Так, наприклад, лляна тканина менш пориста, ніж вовняна, тому вона буде тримати тепло значно гірше. Щоб в одязі з вовняної тканини малюку було комфортно, та вовняні ворсинки не подразнювали  шкіру, необхідно щоб до тіла прилягала підкладка, наприклад, з ситцю.

У літній час краще віддати перевагу тканинам, виготовленим з бавовни. Найбільш гігієнічними  вважаються сатин, ситець і вольта. Вони легко перуться і прасуються, крім того  мають відносно стійкий колір. Дитячий одяг з бавовни з одного боку зігріває малюка, а з іншого – не допускає перегріву, відмінно вбирає вологу і дозволяє шкірі малюка дихати. І потрібно не забувати про панамки чи косиночки .

Однією із важливих властивостей тканини є її гігроскопічність. За даною властивістю судять про те, наскільки добре тканина може випаровувати або вбирати вологу. Всім відомо, що, наприклад, синтетичні тканини погано проводять повітря. Тобто воно накопичується під одягом, а структура синтетичної тканини не дає можливості для вентиляції. Таким чином, відбувається надмірне нагрівання тіла і, як наслідок, потовиділення, шкіра дитини при цьому залишається вологою і  подразнюється.

Взуття  дошкільнят  повинно відповідати анатомо-фізіологічним особливостям стопи, бути м’яким, легким, міцним і на гнучкій підошві. Необхідно, щоб воно було достатньо просторим і не обмежувало рухи пальців, мало невеликий каблучок, так як він попереджає розвиток плоскостопості і оберігає п’яту від ударів. Висота каблука повинна бути не більше 1/14 довжини стопи.

Дітям не варто купувати взуття з відкритою п’ятою. Зап’яток  повинен бути жорстким і перешкоджати ковзанню стопи , що також запобігає розвитку плоскостопості. Найкращим матеріалом для дитячого взуття є шкіра. Вона володіє носкістю, пластичністю, паро-та повітропроникністю, низь­кою теплопровідністю, не виділяє у внутрішньо взуттєвий простір шкідливих хімічних речовин, не подразнює  шкіру. Теплозахисні властивості низу взуття головним чином за­лежать від теплопровідності вихідних матеріалів. Матеріали для підошви з натуральної шкіри і мікропористої гуми мають меншу теплопровідність, ніж синтетичні, і тому забезпечують кращий теплозахист.

 І дуже важливо, щоб одяг і взуття були чистими, простими і зручними в користуванні, щоб  дитині було легко з ним впоратися.

матеріал підготувала лікар-педіатр в дошкільному відділі Зажерей Г.С.

Читайте також

Контакти

Наша адреса:

Комунальне некомерційне підприємство «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня»

46002 Україна. м. Тернопіль вул. Клінічна 1а, 
(зупинка  «Обласна лікарня» проспект С.Бандери) 

E-mail: miskdut@ukr.net
Адміністратор сайту tmdl@ukr.net

 

 

«Здорові дітки - щасливі мами, щасливі мами - міцна сім'я!»