logo

Тернопільська міська

Дитяча комунальна лікарня

Гаряча лінія працює з 9-00 до 14-00
+38 (0352) 52-34-98
Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Запах з рота дитини

Якщо батьки помітили дивний запах з рота дитини, і навіть після прийому їжі або чищення зубів запах залишається, це є свідченням проблем зі здоров'ям. Дуже важливо не залишати без уваги цей тривожний сигнал.

Гігієна - запорука здоров'я

Стоматологи відзначають, що найбільш частою причиною неприємного запаху з рота малюка є проблема з гігієною або неправильний догляд за порожниною рота. Щоб відразу виключити цю причину, слід суворо дотримуватися всіх рекомендацій стоматолога - чистити зуби 2 рази на день, вранці і ввечері, і систематично, не рідше ніж раз на три місяці, міняти зубну щітку. Якщо після прийняття цих заходів запах не зник - потрібно діяти далі. 

Вогнище інфекції 

Значущою основою запаху з рота можуть стати порушення мікрофлори ротоглотки і носоглотки. До цього може призвести хронічний осередок інфекції: аденоїдит, тонзиліт, фарингіт, каріозні зуби, отит, а також метаболічні порушення та захворювання ШКТ. Всіма цими факторами може бути обумовлений надлишковий ріст гнильної мікрофлори. Неприємний запах з'являється в наслідок утворень летючих сполук, він виділяється в результаті їх життєдіяльності. 

Брак слини 

Нехитрій фізіологічній рідині, слині, властивий разюче складний хімічний склад. Слиною виконуються найрізноманітніші функції: травна - їжа перетравлюється вже в роті; бактерицидна; бар'єрна - очищення та зволоження порожнини рота; захисна - слиною забезпечується фосфорно-кальцієвий обмін, запобігаючий руйнування зубної емалі. Природно, що порушення в роботі слинних залоз спричинить за собою і інші збої - надлишковий ріст «негативної» мікрофлори, сухість у роті, наслідком чого і стає неприємний запах. 

Зниження секреції слини може бути викликано частими стресами, проблемами зі сном, зневодненням, прийомом деяких ліків (сечогінні, протизапальні, антигістамінні), а також вегетосудинною дистонією.

Затруднене дихання 

У разі аденоідиту або хронічного нежитю у дитини постійно затруднене дихання. Не кажучи про інші неприємності, такі як проблеми з навчанням і концентрацією, це може призвести до пересушування слизової - а значить, можливі зміни в мікрофлорі ротоглотки і зниження бар'єрної функції слизової оболонки. Місцевий імунітет буде порушений, а це, в свою чергу, призведе до нових запалень. Наслідком перерахованого вище і стає неприємний запах з рота. 

Захворювання ШКТ 

Будь-яке запальне і паразитарне захворювання органів травлення здатне привести до порушеної роботи процесів перетравлення їжі та всмоктування корисних речовин. Як результат, можливе виникнення проблем з метаболізмом і хронічної інтоксикації; звідси і запах з рота. 

Якщо в диханні малюка можна вловити запах ацетону, це є передумовою цукрового діабету. Також причиною може стати одна з легеневих патологій - бронхіт, бронхоектази, абсцеси і трахеїт.

Якщо батьки помітили дивний запах з рота дитини, який не проходить  - потрібно звернутися до дитячого лікаря.

джерело: мережа інтернет
 

 

Читайте також

Контакти

Наша адреса:

Комунальне некомерційне підприємство «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня»

46002 Україна. м. Тернопіль вул. Клінічна 1а, 
(зупинка  «Обласна лікарня» проспект С.Бандери) 

E-mail: miskdut@ukr.net
Адміністратор сайту tmdl@ukr.net

 

 

«Здорові дітки - щасливі мами, щасливі мами - міцна сім'я!»