logo

Тернопільська міська

Дитяча комунальна лікарня

Гаряча лінія працює з 9-00 до 14-00
+38 (0352) 52-34-98
Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Як правильно чистити дитячі вуха?

Всім відомо, що якщо не чистити вуха дитини або робити це неправильно, то може виникнути сірчана пробка. З цієї причини, ще в пологовому будинку, як тільки малюк народжується, досвідчена медсестра рекомендує молодим мамам почистити вуха малюкові. І, навіть, покаже, як це робити правильно - скручуються великі турунди, якими вельми активно прочищаються вушні канали.

Після такої «спеціальної підготовки» молоді мама і тато, повертаючись додому з пологового будинку, продовжують робити цю корисну процедуру, правда, вже користуючись спеціальними вушними паличками з обмежувачем. Саме за допомогою цих паличок і видаляють сірчані утворення з вух новонародженої дитини.

Однак, лікарі поділилися несподіваним фактом, який здатний похитнути впевненість батьків у правильності їхніх дій: чим частіше турбувати дитячі вушні канали, тим активніше в них почне вироблятися сірчаний вушної секрет, і навіть частіше стануть з'являтися сірчані пробки. Ці пробки з'являються в результаті глибокого проникнення в вушні канали - сірка не виходить назовню, а усередино трамбується турботливими мамами і татами.

Як відбувається чистка вух

Здорові вуха не потребують додаткового чищення і батькам не потрібно додатково їх чистити. У вухах існує спеціальний «механізм», він спрацьовує під час смоктання, жування, розмови, ковтання і кашлю - під час всіх цих процесів, вушні канали «автоматично» очищаються, завдяки суглобу, який розташований біля передньої стінки зовнішнього дитячого слухового проходу. Результат такого самоочищення - в слуховій раковині може утворюватися вушна сірка - її і необхідно акуратно прибрати.

Сірчана пробка у дитини

У 90% випадків вина в утворенні сірчаної пробки у вусі дитини укладена в надмірній батьківській старанності, що відноситься до гігієни органу слуху. Але, результат такої стерильності, це виникнення нової проблеми - сірчані пробки, які негативно впливають на слух малюка, приводять до хворобливих відчуттів і головного болю. Видалити сірчану пробку може тільки лікар. Спроби самостійно виправити становище і дістати з вуха дитини сірчану вушну пробку можуть пошкодити слуховий канал або барабанну перетинку.

Гігієна дитячих вух

• Мами і тата повинні пам'ятати - видаленню з вуха підлягає тільки та сірка, яка знаходиться у вушній раковині, спроби прочистити глибше слуховий канал за допомогою ватної турунди або палички - вкрай небезпечні для слуху малятка.
• Потрібно привчити крихітку з раннього віку без сторонньої допомоги мити вуха, однак, важливо простежити за тим, щоб вода не потрапляла всередину вуха, а якщо це сталося, батьки повинні зробити все можливе, щоб просушити вухо.
• Після того, як дитина помиє вуха - потрібно акуратно їх промокнути краєм рушники.
• Важливо пояснити дитині з раннього віку, що засовувати сторонні предмети у вуха, навіть для їх чистки - не можна і вкрай небезпечно.
• В разі підозр сірчаної пробки, навіть якщо батьки не можуть її побачити - не варто намагатися витягти її самостійно - потрібно звернутися за спеціалізованою допомогою, оскільки під час самостійного чищення малюк може смикнутися, а це потягне за собою серйозні травми вуха.

за матеріалами © ДОБРЕНОК

Читайте також

Контакти

Наша адреса:

Комунальне некомерційне підприємство «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня»

46002 Україна. м. Тернопіль вул. Клінічна 1а, 
(зупинка  «Обласна лікарня» проспект С.Бандери) 

E-mail: miskdut@ukr.net
Адміністратор сайту tmdl@ukr.net

 

 

«Здорові дітки - щасливі мами, щасливі мами - міцна сім'я!»