logo

Тернопільська міська

Дитяча комунальна лікарня

Гаряча лінія працює з 9-00 до 14-00
+38 (0352) 52-34-98
Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Смерть дитини у Тернопільській області не пов'язана з вакцинацією, - МОЗ

Смерть збіглась у часі зі щепленням, однак вакцинація не є причиною смерті дитини

У Міністерстві охорони здоров'я (МОЗ) України оприлюднили результати розслідування смерті дитини у Тернопільській області, після якої було введено заборони на ввезення індійської вакцини. Розслідуванням встановлено, що вакцина не є причиною смерті, йдеться у повідомленні МОЗ.

Також міністерство доручило Державній службі з лікарських засобів та контролю за наркотиками відкликати раніше видане розпорядження про тимчасове вилучення вакцини "Імовакс Поліо" (профілактика поліомієліту, - ред.) та вакцини для профілактики дифтерії, правця та кашлюку.
"Регіональна група оперативного реагування надала результати розслідування летального випадку дитини в Тернопільській області, що збігався у часі із проведенням імунізації. Результати доводять відсутність причинно-наслідкового зв'язку між проведенням імунізації та смертю", - повідомляє МОЗ.
 

Зазначається, що експерти Держлікслужби не мали жодних фактів щодо того, що смерть дитини може бути пов'язана із застосуванням вакцини. У зв’язку з цим розпорядження про тимчасову заборону серії вакцин АКДП та ІПВ має бути скасовано.
 

У МОЗ повідомили, що загалом протягом 2017 року було проведено 1 млн 361 тис. 776 щеплень. У тому числі - 120 584 дітям проведено щеплення проти поліомієліту (ІПВ), 192 004 проведено щеплення проти дифтерії, кашлюку та правця.
Щодо дитячої смертності, то були розслідувані всі випадки смертей протягом минулих років. В усіх випадках причина смерті була встановлена і не зафіксовано жодної смерті внаслідок вакцинації.
 

Нагадаємо, раніше Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками тимчасово заборонила реалізацію та застосування індійської вакцини для профілактики дифтерії, правця та кашлюку.
 

Заборона була спричинена інцидентом, коли ввечері 23 квітня у Тернополі невдовзі після комплексного щеплення померла 6-місячна дитина. Зранку дівчинка виглядала цілком здоровою. Рідні припускали, що дитина могла померти внаслідок щеплення. 


        Уже 26 квітня було відкрито кримінальне провадження за фактом смерті дитини. За попередніми результатами судово-медичної експертизи смерть немовляти настала від гострої дихальної недостатності. 


Повний текст читайте тут: https://www.rbc.ua/ukr/news/smert-rebenka-ternopolskoy-oblasti-svyazana-1525698518.html

Читайте також

Контакти

Наша адреса:

Комунальне некомерційне підприємство «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня»

46002 Україна. м. Тернопіль вул. Клінічна 1а, 
(зупинка  «Обласна лікарня» проспект С.Бандери) 

E-mail: miskdut@ukr.net
Адміністратор сайту tmdl@ukr.net

 

 

«Здорові дітки - щасливі мами, щасливі мами - міцна сім'я!»