logo
XS
SM
MD
LG
Тернопільська міська
Дитяча комунальна лікарня
Гаряча лінія працює з 9-00 до 14-00
+38 (0352) 52-34-98

Відділення відновного лікування

Завідувач Скакальська Л.Г. Відділення відновного лікування - для реабілітації дітей з хронічною патологією та дітей-інвалідів. Відбір хворих для проведення відновного лікування проводиться комісійно. Основним завданням відділення є надання висококваліфікованої спеціалізованої допомоги хворим в стаціонарі та поліклініці, організація і проведення профілактичних заходів по зниженню захворюваності, інвалідності та покращення ефективності лікування на всіх етапах. За рік у відділенні проходять лікування до 7000 пацієнтів.

Перелік маніпуляцій та процедур:

І. Фізіотерапевтичний комплекс

гальванізація, електрофорез, магнітотерапія, ампліпульстерапія, мікрохвильова терапія, ультратонтерапія, дарсонвалізація, ультразвукова терапія, фонофорез, УВЧ – терапія, УФО - терапія, інгаляційна терапія,МХЧ(рефлексотерапія),КВЧ-терапія;

ІІ.Теплолікування: парафіново - озокеритові аплікації

ІІІ.Лікувально - фізкультурний комплекс. Лікувальна фізкультура: індивідуальні заняття, заняття в тренажерному залі(велотренажер горизонтальний і вертикальний – механічні, велотренажер електричний, електричні бігові доріжки, система статичної та динамічної підвішування – підтримки пацієнта, орбітреки, силова станція ) , заняття на профілакторі Євмінова. Динамічний параподіум- стабілізуючий ортез для активної реабілітації.

Метод динамічної пропріоцептивної корекції із застосуванням рефлекторно - навантажувального пристрою “Гравістат”,

ІV.Електросон: електоросонотерапія, електросонофорезтерапія

V. Масаж

УІ. Вакуумний масаж

VI. Спелеотерапія

VII. Водолікування: гідромасаж, бульбашкова ванна, басейн, душ Шарко, циркулярний та висхідний душ,

VIII. Сауна інфрачервона, сауна фінська

IХ. Кімната сенсорно-моторної активації для занять ЛФК

Реабілітаційні заходи :

В закладі надаються консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації, а саме: лікар-невролог дитячий, логопед, лікар-психолог, лікар-педіатр, лікар-сурдолог, лікар-фізіотерапевт, лікар з лікувальної фізкультури.

Реабілітаційні заходи надаються амбулаторно та стаціонарно.

Технічне оснащення реабілітаційного центру:

ВОДОЛІКУВАННЯ (ГІДРОТЕРАПІЯ)

Зовнішнє застосування з лікувальною метою прісної води (водопровідної, річкової, озерної) шляхом обливань, обтирань, закутувань, приймання душів, ван, купання тощо

ГІДРОТЕРАПЕВТИЧНІ ПРОЦЕДУРИ ПОДІЛЯЮТЬСЯ НА:

  • Місцеві (грілки, припарки, компреси тощо);
  • Загальні (обливання, закутування, ванни, душі тощо).

БАСЕЙН (великий)

БАСЕЙН ДЛЯ НЕМОВЛЯТ

Покази: Порушення функції опорно-рухового апарату. Захворювання органів травлення. Порушення обміну речовин. Неврози. Неспецифічні бронхолегеневі захворювання. Захворювання серцево-судинної системи.

Протипокази: Наявність відкритих гранулюючих поверхонь. Гнійні нориці. Мокнуча екзема. Хронічний отит з перфорацією барабаної перетинки. Блефарит, кон’юнктивіт. Нетримання сечі.

Душі – це водолікувальні процедури за яких на тіло пацієнта впливають водою у вигляді струменя або багатьох струменів дозованої температури і тиску. Основні діючі фактори: температурне і механічне подразнення шкіри

КЛАСИФІКАЦІЯ ДУШІВ:

  • В залежності від температури води: прохолодні (+20-35° С), теплі (+35-39° С), гарячі (+40° С і вище)
  • В залежності від змін температури води: з перемінною температурою, з постійною температурою
  • За тиском струменів води: з низьким тиском (0,3-1 атм), з середнім тиском (1,5-2 атм), з високим тиском (3-4 атм)
  • За механізмом дії та інтенсивністю механічного впливу на організм: Пиловий (нисхідний), промежинний (висхідний); дощовий; голчастий; віялоподібний, циркулярний, струминний (Шарко, Шотландський)

ЦИРКУЛЯРНИЙ душ

ВИСХІДНИЙ ДУШ

ДУШ ШАРКО

ПІДВОДНИЙ ДУШ МАСАЖ

ВАННА - водолікувальна процедура, основним діючим фактором якої є гідростатичний тиск водяного стовпа, а також механічне та хімічне подразнення рецепторів шкіри і слизових оболонок водою та розчиненими в ній речовинами

КЛАСИФІКАЦІЯ ВАН: загальні, напівванни, місцеві

  • За складом води: прісні, з додаванням солей, з додаванням газів, з додаванням ароматичних речовин
  • За температурою води: холодні (+20° С і нижче), прохолодні (+ 20-33° С), індиферентні (+34-37° С), теплі (+38-39° С), гарячі (+40° С і вище)

ІНФРАЧЕРВОНА САУНА

Робота інфрачервоних саун базується на здатності інфрачервоного випромінювання нагрівати організм людини. Інфрачервоне випромінювання або теплове випромінювання - це вид розповсюдження тепла. Воно не має нічого спільного, ні з ультрафіолетовим, ні з рентгенівським випромінюванням і абсолютно безпечно для людини.

ДІЯ НА ОРГАНІЗМ: Сильне потовиділеня при t-40-50º Глибоке прогрівання до 4 см Втрата 2400 ккал всього за 30хв сеансу Можна проводити в любому віці Відсутність проти показів

Фінська суха сауна (Amazon)

ТРЕНАЖЕРНИЙ ЗАЛ: Велотренажер горизонтальний – 2шт, Бігова доріжка – 2 шт, Фітнес-станція Еліптичний тренажер – 2 шт, Гребля-тренажер, Шведська стінка, Батут, Масажний стіл

Заняття ЛФК

Бігова доріжка

Фітнес-станція

ПЕЛОЇДОТЕРАПІЯ - застосування з лікувальною метою теплоносіїв (пелоїдів), лікувальні грязі озокерит парафін глина пісок

ОЗОКЕРИТОТЕРАПІЯ - ЛІКУВАННЯ ПАРАФІНОМ І ОЗОКЕРИТОМ. Показання: Хронічні запальні процеси, Дегенеративно-дистрофічні захворювання, Спайкова хвороба. Протипоказання: Загальні Гострі запальні процеси будь-якої локалізації.

Контакти

Наша адреса:

Комунальне некомерційне підприємство «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня»

46002 Україна. м. Тернопіль вул. Клінічна 1а, 
(зупинка  «Обласна лікарня» проспект С.Бандери) 

E-mail: miskdut@ukr.net
Адміністратор сайту tmdl@ukr.net

 

 

«Здорові дітки - щасливі мами, щасливі мами - міцна сім'я!»