logo
XS
SM
MD
LG
Тернопільська міська
Дитяча комунальна лікарня
Гаряча лінія працює з 9-00 до 14-00
+38 (0352) 52-34-98

Онкогематологічне відділення

РУДЬКО ЛЮДМИЛА ЯРОСЛАВІВНА

завідувач відділення

Медична допомога гематологічним та онкогематологічним хворим дітям Тернопільської області та м. Тернополя надається у гематологічному відділенні Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні.

Гематологічне відділення організоване на базі ТМДКЛ згідно наказу №195 від 30.11.1990року на 30 ліжок (1,32 на 10000 дитячого населення).


колектив відділення


Олійник Г.М.

Медичний колектив гематологічного відділення надає високоспеціалізовану лікувально-діагностичну, консультативну та організаційно-методичну роботу та екстрену допомогу хворим дітям. Також проводить комплекс реабілітаційних заходів спрямованих на соціальну і трудову адаптацію онкологічних хворих та проводить експертизу з питань призначення соціальної державної допомоги та дитячої інвалідності.

Проводить відбір і скерування хворих дітей, котрі за показами, направляються на консультацію чи стаціонарне лікування в НДСЛ “ОХМАТДИТ” м. Києва чи до провідних фахівців спеціалізованих кафедр вищих навчальних закладів та медичних закладів вищого рівня акредитації .

Проводить відбір і скерування гематологічних та онкогематологічних хворих дітей в Міністерство охорони здоров’я для направлення їх на лікування за кордон, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 грудня 1995р. №991.

Гематологічне відділення ТМДКЛ є клінічною та навчальною базою кафедри педіатрії факультету післядипломної освіти Тернопільського державного медичного університету ім.. І.Я. Горбачевського. У нашому відділенні хворих пацієнтів консультує завідувач кафедри, професор Банадига Наталя Василівна.

Завідувач гематологічного відділення – лікар, дитячий гематолог, вищої кваліфікаційної категорії -Рудько Людмила Ярославівна. У відділенні працюють 3 лікарі, дитячі гематологи, першої кваліфікаційної категорії: Машталяр Надія Ярославівна, Орел Ольга Степанівна, Свистун Ігор Ярославович, та лікар лаборант першої кваліфікаційної категорії - Швайка Ірина Олегівна. Старша медична сестра першої кваліфікаційної категорії - Пічак Ірина Зеновіївна, та 14 медичних сестер (із вищою кваліфікаційною категорією – 8, із першою кваліфікаційною категорією – 1) та 1 середній лаборант із вищою кваліфікаційною категорією.

Організація роботи гематологічного відділення визначається положенням про гематологічне відділення. У роботі відділення керується нормативними документами Міністерства Охорони здоров’я №364 від 20.07.2005 року; №1083 від 31.12.2009 року; № 619 від 23.07.2010 року; наказами обласного та міського управління охорони здоров’я.

У відділенні лікуються хворі діти з гострими і хронічними лейкеміями, лімфогранулематозом, неходжкінськими лімфомами, апластичними анеміями, гістіоцитозами, тромбоцитопенічною пурпурою, гемолітичними анеміями, геморагічними васкулітами, гемофіліями, дефіцитними анеміями, лімфаденітами та іншими нозологіями. Щороку лікувально-діагностичну допомогу отримують 650 хворих дітей, із них 42,2% жителі Тернопільської області.


На фото: (зліва направо) - Саранчук Барвіна і медичні сестри Білянська М.М., Оленич І.В.

Медикаментозне забезпечення хворих дітей здійснюється лікарськими засобами, які отримуємо централізовано, за кошти державного бюджету, на суму 3911691,97 гривень, за Державною програмою “Дитяча онкологія”, що становить 84,5% від потреби онкогематологічних хворих та за Державною програмою “Гемофілія” на суму 3036200,00 гривень, що дало змогу 100% забезпечити хворих дітей із спадковими коагулопатіями, четверо з яких отримують профілактичне лікування амбулаторно за місцем проживання.

Гематологічне відділення активно співпрацює із благодійним фондом “Промінь Віри” та отримали у 2015 році виробів медичного призначення для онкогематологічних хворих дітей на суму 93667,64 гривень.

Гематологічне відділення ТМДКЛу 2015 році покращено матеріально-технічну базу: придбано інфузомат волюметричний (27216 грн.), перфузор апарат (23016 грн.), 2 крісло-каталки (7195 грн.).

Комплекс заходів, здійснених протягом останніх років у рамках Державної програми “Дитяча онкологія” сприяв позитивним змінам у сфері боротьби з онкогематологічними захворюваннями у дітей м. Тернополя та області.

Впровадження клінічних протоколів лікування онкогематологічної патології у дітей сприяли досягненню тривалої комплексної ремісії та безрецидивного 5 річного виживання і повного видужання хворих та зменшенню смертності дитячого населення Тернопільської області.

Контактний телефон гематологічного відділення – 52-67-48.

Контакти

Наша адреса:

Комунальне некомерційне підприємство «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня»

46002 Україна. м. Тернопіль вул. Клінічна 1а, 
(зупинка  «Обласна лікарня» проспект С.Бандери) 

E-mail: miskdut@ukr.net
Адміністратор сайту tmdl@ukr.net

 

 

«Здорові дітки - щасливі мами, щасливі мами - міцна сім'я!»