logo
XS
SM
MD
LG
Тернопільська міська
Дитяча комунальна лікарня
Гаряча лінія працює з 9-00 до 14-00
+38 (0352) 52-34-98

Як здійснюється підготовка дитини до УЗД черевної порожнини?

   

Підготовка дитини до цієї процедури вкрай важлива. УЗД дитині можна проводити з перших днів життя. Робити це потрібно для того, щоб уточнити і з`ясувати, чи є які-небудь патології або придбані захворювання внутрішніх органів.

Даний метод досить інформативний, головне, що в процесі цього обстеження дитина не переносить променевих навантажень. Більш того, ніякої небезпеки УЗД не представляє для організму і здоров`я малюка. Також УЗД необхідно робити для того, щоб більш точно визначити рівень вираженості захворювання всіх органів черевної порожнини.

Коли потрібно проводити дитині УЗД черевної порожнини: відчуття тяжкості у малюка в правому підребер`ї; відчуття болю в області живота; поява в роті гіркоти, відрижка, неприємий запах з рота, жовтяниця, метеоризм, оперізуючі болі в області живота, болі при фізичних навантаженнях, важкість в правому підребер`ї, інфекційний мононуклеоз, збільшення селезінки. Причин, за якими проводять УЗД новонародженим, а також дітям до року, теж чимало: планове обстеження з метою виявлення вроджених аномалій, пов`язаних з розвитком органів у малюка; при частій відрижці, якщо при цьому у немовляти немає ознак патологічних змін в головному мозку; щомісячне зниження ваги дитини; якщо є підозри на такі захворювання, як пілороспазм і пілоростеноз; при частому рідкому стільці, який не має ніякого відношення до різного роду кишкових інфекцій і при цьому не супроводжується підвищенням температури.

Захворювання у дитини, які можна виявити завдяки УЗД.

При УЗД у дитини можуть бути виявлені наступні захворювання: гострий або хронічний гепатит; «застій» жовчі в печінці; новоутворення в печінці (кісти; конкременти, гемангіоми, пухлини); вроджені аномалії жовчовивідної системи; значне збільшення селезінки, травмування даного органу, інфаркт селезінки; збільшені заочеревинні лімфовузли; порушений кровообіг в черевній аорті та її гілках; ознаки гострого та хронічного панкреатиту; конкременти в протоках підшлункової залози.

Як підготуватися дитині до УЗД черевної порожнини?

Дітям дану процедуру необхідно проводити виключно натщесерце. Але варто пам`ятати, що період голодування повинен залежати від віку малюка і часу доби. Важливо знати, що готувати дитину до УЗД старше 1 року необхідно за 3 дні до даної процедури. Готуючи малюка до УЗД, з його раціону необхідно виключити: бобові; хліб чорний; сирі овочі і фрукти; газовані напої і квас; солодощі (цукерки і різні тістечка); свіжоспечені хлібобулочні вироби; квашену капусту; молоко і кисломолочні продукти.

У період підготовки необхідно дотримуватися спеціальної дієти. У меню повинні входити каші, зварені на воді, м`ясо і риба нежирних сортів (відварені). Дозволяється 1 яйце на добу. Якщо УЗД потрібно робити дитині старше 3 років, то необхідний час голодування до початку процедури має становити 6 годин. Важливо пам`ятати, що вже за 1-2 години до початку даної процедури заборонено пити воду. Якщо процедура призначена на післяобідній час, то малюка можна нагодувати сніданком і навіть обідом за 6-8 годин до процедури. Хорошим варіантом на сніданок в день процедури буде підсушений білий хліб з кашею. В цей же день дозволяється дитині пити негазовану воду. Якщо дитина страждає метеоризмом, то протягом 3 днів до даної процедури йому необхідно приймати препарати, які знижують здуття. Такі ліки потрібно приймати згідно вікового дозування.

УЗД органів у новонародженого має проводитися перед початком наступного годування. Важливо запам`ятати, що грудне молоко в організмі немовляти засвоюється протягом 3 годин, а якщо малюка годують сумішами, то вони засвоюються на півгодини довше. Головне, щоб мама, яка годує до процедури ультразвукового дослідження і сама не приймала ніяких продуктів, які можуть викликати гази.

Підготовка для дітей до трирічного віку робиться тільки після 4 годин голодування. Дітям в такому віці не обов`язково дотримуватися триденної дієти. Але в день самої процедури дитині ні в якому разі не можна давати будь-які фрукти, а також овочеві пюре. Малюка можна погодувати кашами на воді і дати невелику кількість м`яса. Пити дозволяється не пізніш як за 1,5 години до початку процедури. УЗД черевної аорти вимагає тих же підготовчих процедур. Існують деякі свідчення, при яких необхідно проводити дане дослідження. Це можуть бути: больові відчуття в животі; відчутна пульсація в цій же області; замерзання ніг, болі в нижніх кінцівках і так зване відчуття мурашок; наслідки перенесеної травми живота.

Правильна підготовка дитини до УЗД черевної порожнини є передумовою  точного і вірного результату обстеження.

Матеріал підготувала  лікар УЗД  ТМДКЛ  Данильчук Леся Несторівна.

Читайте також

Контакти

Наша адреса:

Комунальне некомерційне підприємство «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня»

46002 Україна. м. Тернопіль вул. Клінічна 1а, 
(зупинка  «Обласна лікарня» проспект С.Бандери) 

E-mail: miskdut@ukr.net
Адміністратор сайту tmdl@ukr.net

 

 

«Здорові дітки - щасливі мами, щасливі мами - міцна сім'я!»