logo

Тернопільська міська

Дитяча комунальна лікарня

Гаряча лінія працює з 9-00 до 14-00
+38 (0352) 52-34-98
Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Що робити, якщо дитина загубилася?

Всім батькам навіть страшно уявити, що їх улюблений малюк може загубитися. Однак, хто попереджений, той захищений. Завжди важливо розуміти, що робити в тій чи іншій ситуації. Це схоже на першу допомогу малюкові, швидше за все не стане в нагоді, але краще мати уявлення про алгоритм дій.

Профілактика

Кожна мама знає, наскільки допитлива її дитина. Дитячий інтерес посилюється в нових і людних місцях, малюк постійно відволікається на нові картинки, людей, звуки, все розглядає і перестає тримати свій фокус на батьках. Тому банальна порада про те, що треба міцно тримати дитину за руку не втрачає своєї актуальності ні за яких умов. Секундне відволікання, і ви могли втратити дитину з поля зору, навіть якщо вона просто йде поруч.

Якщо ви змушені відволікатися, то завжди тримайте тактильний і голосовий контакт з дитиною. Він повинен бути досить активним, наприклад, ви розраховуєтесь на касі, говоріть з малюком, розповідайте йому, що робите, тримайте його інтерес.

Вважається, що вже з віку трьох років, дитина в змозі запам'ятати своє ім'я, прізвище і вік. Тренуйте цю навичку. Але все одно варто підстрахуватися і покласти в кишеню брюк, кофти або курточки дитини записку з інформацією про ім'я, вік, домашню адресу і контактами батьків, родичів, друзів. Адже малюк може просто розгубитися, і все забути. Деякі батьки використовують незмивний маркер або спеціальні нашивки і фіксують таким чином всю інформацію на внутрішній стороні одягу малюка.

Стояти на місці. Дуже важливо навчити малюка зупинятися, як тільки він зрозумів, що загубився. Цей метод добре працює, якщо дитина загубилася в торговому центрі, магазині, музеї і подібного роду місцях. 

В ті дні, коли ви йдете з дитиною на святкові гуляння, в розважальні центри або ж вам потрібно їхати в метрополітені, завжди одягайте на дитину яскравий одяг.

Якщо малюк загубився


В торговому центрі. Оперативно зверніться до адміністрації. Камери відеоспостереження допоможуть швидше переглянути територію, а гучний голосовий зв'язок допоможе підключити до пошуку додаткову кількість людей. Крім того, сам малюк може почути, що його шукають. Вийдіть на вулицю і обстежте прилеглу територію, поки адміністрація проводить внутрішній пошук. Дуже важливо, щоб дитина знала, що вона нікуди не може йти з чужою людиною, що краще звертатися за допомогою до дорослих з дитиною або дітьми.

Якщо ви розминулися з дитиною в транспорті (ви вийшли першими, а дитина залишилася або, навпаки, дитина вийшла, а ви поїхали далі), їдьте на наступну зупинку/станцію або поверніться на попередню. Проговоріть з малюком подібну ситуацію. Розкажіть, що якщо він вискочив першим, то треба стояти і чекати на батьків, а якщо не встиг вийти, то відразу ж вийти на наступній зупинці і чекати. Дотримуйтесь обумовленої інструкції.

Якщо дитина вчасно не прийшла додому зі школи, прогулянки або загубилася в місті. Оперативно обдзвоніть всіх родичів, друзів, друзів дитини і їх батьків (завжди зберігайте такі номери в записній книжці, а не в мобільному телефоні). Напишіть заяву в поліцію. Запам'ятайте, у вас зобов'язані відразу ж прийняти заяву, без очікувань будь-якого проміжку часу. Обов'язково вимагайте завірений документ про те, що заяву прийнято. Зверніться до волонтерських організацій, задійте соціальні мережі, радіо, телебачення. Надрукуйте листівки з фотографією і організуйте груповий пошук з друзями, родичами, знайомими. Розділіться на групи і розподіліть між собою райони.

Якщо дитина загубилася в парку або в лісі. Відразу ж викликайте МНС або рятувальників, а поки вони їдуть, огляньте доріжки, схили біля водойм і т.п.

Як показує статистика, більшість дітей знаходяться протягом перших 48 годин, але все ж не варто нехтувати необхідними знаннями і способами запобігання таких випадків. І нехай вам ніколи не знадобляться поради з пошуку, перераховані в нашій статті.

джерело: "ТЕДДІ ГРУПП"

Читайте також

Контакти

Наша адреса:

Комунальне некомерційне підприємство «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня»

46002 Україна. м. Тернопіль вул. Клінічна 1а, 
(зупинка  «Обласна лікарня» проспект С.Бандери) 

E-mail: miskdut@ukr.net
Адміністратор сайту tmdl@ukr.net

 

 

«Здорові дітки - щасливі мами, щасливі мами - міцна сім'я!»