logo
XS
SM
MD
LG
Тернопільська міська
Дитяча комунальна лікарня
Гаряча лінія працює з 9-00 до 14-00
+38 (0352) 52-34-98

Вірус папіломатозу: чому в дітей з'являються бородавки?

Багато батьків продовжують думати, що бородавки - чисто косметичний дефект, а хтось досі впевнений, що винуватці їх появи - жаби. Однак лікарі стверджують, що таким чином проявляє себе вірус папіломатозу людини.

Ступінь небезпеки бородавок

Вірус папіломатозу людини має понад 70 різних видів. Розрізняють їх порядковими номерами. Деякі з них нешкідливі, інші ж збільшують ризик онкологічних захворювань. Але ці види зустрічаються у дітей вкрай рідко. За різними даними, вірусом заражено від 70 до 95% мешканців земної кулі. Однак бородавки з'являються далеко не у всіх. Є щасливчики, які навіть не знають, як вони виглядають.

Бородавки відносяться до доброякісних новоутворень шкіри. Зовнішній вигляд - форма вузлика або сосочка. Розмір бородавки залежить від її виду. Одні не ростуть більше певних меж, інші ж можуть досягати значних розмірів. У будь-якому випадку за бородавками потрібно спостерігати.

Шляхи зараження бородавками

Передача збудника здійснюється при контакті з хворим, через предмети, якими він користувався, купання в басейні, використання іграшок. Таким чином, бородавки батьки починають помічати у діточок, які відвідують садок.

Зараження відбувається при будь-якому пошкодженні шкіри, навіть мікроскопічному, через порізи і подряпини, а також може бути спричинене носінням тісного або незручного взуття, підвищеною пітливістю ніг. Ризик зростає у тих, хто має звичку гризти нігті і кутикули.

Види бородавок у дітей

Найчастіше у дітей зустрічаються такі види:

  • Вульгарна, або звичайна, - це наріст куполоподібної форми сіро-коричневого кольору, твердий на дотик. Як правило, локалізуються на пальцях, колінах, ліктях, руках. Новоутворення мають множинний характер і схильні до злиття. Зазвичай у загальній масі наростів виділяється найбільша бородавка - материнська, після видалення якої зникають і всі інші. Уражені зони шкіри нерівні, шорсткі на дотик.
  • Підошовні - нарости брудно-сірого кольору, що мають щільну ороговілу структуру. Вони можуть створювати дискомфорт під час ходьби.
  • Плоскі (юнацькі) - новоутворення з плоскою вершиною і гладенькою поверхнею. Найчастіше локалізуються на обличчі, руках, колінах, ліктях. Можуть бути світло-коричневого, жовтого або рожевого кольору. Зустрічаються у віці від 10 років.
  • Ниткоподібні бородавки (акрохорди) - виглядають як довгі нитки або тонкі пальцеподібні вирости. З'являються на обличчі: навколо рота, очей і носа, мають тенденцію до швидкого росту.

Більшість видів бородавок є безпечними і не викликають ускладнень. Щоб встановити діагноз, лікарю-дерматолога зазвичай достатньо лише поглянути на них. У деяких рідкісних випадках для підтвердження діагнозу може знадобитися біопсія. Для цього лікар видалить бородавку і відправить зразок до лабораторії.

Підготували: завідувач педіатричного відділення №2 КНП ТМДКЛ Микуляк І.Д. і лікар-педіатр Митник А.Л.

Матеріал використано з мережі Інтернет загального доступу. У випадку зголошення авторів  - радо їх зазначимо. )))

Читайте також

Контакти

Наша адреса:

Комунальне некомерційне підприємство «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня»

46002 Україна. м. Тернопіль вул. Клінічна 1а, 
(зупинка  «Обласна лікарня» проспект С.Бандери) 

E-mail: miskdut@ukr.net
Адміністратор сайту tmdl@ukr.net

 

 

«Здорові дітки - щасливі мами, щасливі мами - міцна сім'я!»