logo
XS
SM
MD
LG
Тернопільська міська
Дитяча комунальна лікарня
Гаряча лінія працює з 9-00 до 14-00
+38 (0352) 52-34-98

Джерела отруєння у твоєму домі: як уникнути небезпеки

Оцет, пральний порошок, бабусині таблетки ... у твоєму домі стільки небезпечних речовин, якими може отруїтися малюк. Як цього уникнути і на що потрібно звернути увагу при покупці?

За статистикою, серед причин отруєнь у дітей молодшого віку (до трьох років) лідирують медикаменти: таблетки від тиску, судинозвужувальні краплі в ніс, психотропні засоби та навіть вітаміни (так-так, вони також небезпечні для дитячого організму).

Наступна причина - це побутова хімія, якої зараз настільки багато, що просто іноді губишся в магазині, вибираючи засоби для чищення та прання. Обов'язково читай склад і купуй тільки ті, де чітко написано, з чого вони складаються. Напис типу «органічні кислоти» не припустимий, етикетка повинна містити назву кислоти (лугу або інших активних речовин чи їх формули). Тобі треба точно знати, що сказати токсикологам, якщо твоя дитина вирішила спробувати засіб для унітазу на смак.

Практично в кожній квартирі є пара-трійка засобів, які можуть нашкодити дитині. Наприклад: столовий оцет 9% (викликає опіки стравоходу), спирт та інший алкоголь (опік слизової й отруєння алкоголем, яке у малюків може набувати важких форм), різні миючі засоби, відбілювачі (навіть ті, які позиціонуються як натуральні та органічні), розчинники та клеї, лак для нігтів і рідина для зняття лаку. Насправді, перераховувати можна нескінченно.

Що важливо пам'ятати? Малюк навчився повзати? Цього достатньо, щоб дістатися куди завгодно! Вся побутова хімія повинна перекочувати на верхні полиці і стелажі, бажано під надійні замки. Медикаменти мають зберігатися в аптечці, в недоступному для малюка місці. Розповідай крихітці, що може зашкодити іі здоров'ю. Від трьох років малюки вже цілком здатні запам'ятовувати таку інформацію.

Підготували: завідувач педіатричного відділення №2 КНП ТМДКЛ Микуляк І.Д. і лікар-педіатр Митник А.Л.

Матеріал використано з мережі Інтернет загального доступу. У випадку зголошення авторів  - радо їх зазначимо. )))

Читайте також

Контакти

Наша адреса:

Комунальне некомерційне підприємство «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня»

46002 Україна. м. Тернопіль вул. Клінічна 1а, 
(зупинка  «Обласна лікарня» проспект С.Бандери) 

E-mail: miskdut@ukr.net
Адміністратор сайту tmdl@ukr.net

 

 

«Здорові дітки - щасливі мами, щасливі мами - міцна сім'я!»