logo
XS
SM
MD
LG
Тернопільська міська
Дитяча комунальна лікарня
Гаряча лінія працює з 9-00 до 14-00
+38 (0352) 52-34-98

НСЗУ Національна служба здоров'я України: Головний лікар // Успішний менеджер

Головний лікар // Успішний менеджер

Досвід Тернопільської міської дитячої лікарні

Керувати колективом у 800 осіб - неабиякий виклик. А тим більше, якщо цей колектив надає послуги різних рівнів медичної допомоги, а його пацієнти - діти від 0 до 17 років.

“Лікарня має неоднорідне фінансування - необхідно тримати баланс та зберігати здоровий мікроклімат в колективі. Зміни заробітних плат, прийняття всіх важливих рішень відбуваються через консультації та обговорення на рівні робочої групи колективу, проводимо анонімні опитування, - говорить Андрій Артимович, головний лікар Тернопільської міської дитячої лікарні. - Вузькі фахівці закладу, що заробляють сьогодні значно менше лікарів первинної ланки, з нетерпінням чекають другого етапу реформи. Адже більше немає сумнівів в ефективності та незворотності змін”.

Лікарів закладу вже обрали батьки 50 000 дітей та підлітків м. Тернопіль. Це 100% від приписного населення, що має обслуговувати лікарня. У лютому за первинну медичну допомогу заклад отримав від НСЗУ 3 897 731 грн, тоді як за часи субвенції тут мали трохи більше 2,5 млн грн. З жовтня 2018 року за пацієнтами до лікарні прийшли понад 18,5 млн грн.

Керівництво розробило систему нарахування заробітної плати працівникам: 
- крім надбавок за стаж та категорію, лікарю нараховують відсоток премії за кожну декларацію, що прийшла до закладу в цілому;
- премія медсестри залежить від кількості декларацій лікаря;
- завідувачі амбулаторії мають відсоток премії від загальної кількості декларацій амбулаторії.

Тепер всі розуміють, що дохід кожного залежить від командної роботи.

Первинну медичну допомогу у лікарні надають 57 лікарів та 64 медсестри. Заробітні плати у лікарів зросли майже в 5 разів. До укладення договору із НСЗУ лікарі “первинки” отримували 4400 - 6600 грн. Сьогодні середня зарплата лікаря складає 15 000 - 17 000 грн. Зарплата медсестер зросла з 3800 грн - 5100 грн до 12 000 грн - у тих, хто працює в тандемі з лікарем із оптимальним обсягом практики.

Заклад працює з позитивною динамікою, накопичуючи резервні кошти. Нещодавно придбали 2 нових автомобіля. Мають добру співпрацю із місцевою владою, яка фінансує енергоносії, поточні ремонти, придбання оснащення.

“Сьогодні значно знизилась кількість скарг від пацієнтів на первинному рівні. Маючи гідну оплату, лікар рад своєму пацієнту, він чекає на нього. Відбувається природній процес покращення якості надання послуг. Зростає статус лікаря та авторитет, - каже Андрій Артимович - Я був за кордоном і бачив, як там все працює в медицині. Я чекав на зміни в Україні. Але не очікував, що вони будуть настільки ефективними”.

 

 

 

Читайте також

Контакти

Наша адреса:

Комунальне некомерційне підприємство «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня»

46002 Україна. м. Тернопіль вул. Клінічна 1а, 
(зупинка  «Обласна лікарня» проспект С.Бандери) 

E-mail: miskdut@ukr.net
Адміністратор сайту tmdl@ukr.net

 

 

«Здорові дітки - щасливі мами, щасливі мами - міцна сім'я!»