logo
XS
SM
MD
LG
Тернопільська міська
Дитяча комунальна лікарня
Гаряча лінія працює з 9-00 до 14-00
+38 (0352) 52-34-98

Чи варто дітям дивитися сучасні мультфільми?

Давайте згадаємо своє дитинство. З яким нетерпінням чекали ми на телепередачу «Надобраніч, діти!». Адже знали, що зустрінемося зі своїми улюбленими героями: Вовком і Зайцем, Чебурашкою та Крокодилом Геною, Котигoрошком та Червоною Шапочкою. Час передачі був досить обмеженим, діти не просиджували цілий день біля екрана телевізора, у них залишалося достатньо часу для спілкування, ігор та творчості.

 Сучасне телебачення активно нав’язує дітям мультфільми доволі сумнівного змісту і якості, не лімітуючи термін їхнього перегляду. Окремі дитячі канали транслюють мультфільми цілодобово.

 Сюжети та персонажі мультфільмів. Що вони несуть дитині?

 На жаль, деякі батьки не до кінця розуміють згубного впливу на розвиток дитини мультфільмів, героями яких є покемони, гобліни, спайдермени та інші монстроподібні персонажі. А в чому, власне кажучи, їх згубний вплив? Спробуємо для себе з´ясувати.

У казках завжди зображують запеклу боротьбу між добрими і злими героями. У сучасних мультфільмах наміри позитивних героїв, на перший погляд, добрі, але способи реалізації цих намірів дуже агресивні. Отримавши неймовірну силу внаслідок якихось жахливих катаклізмів (землетрусу, удару блискавки, тощо), звичайний хлопчисько стає надлюдиною. Він починає боротися зі світовим злом. Тільки спосіб боротьби з цим злом сумнівній – ворога він знищує з особливою жорстокістю.

 Який висновок робить для себе дитина, переглянувши такий мультик? Правильно: якщо ти супергерой (а яке хлоп’я про це не мріє!) ти маєш бути безжалісним. Звідси і беруться витоки немотивованої дитячої агресії і жорстокості. Як переконати суперника в своїй правоті іншими методами, окрім кулаків, маля просто не знає.

 З мультфільмами для дівчаток ситуація виглядає теж досить трагічно. Маленькі дівчатка, дивлячись підліткові мультики, підсвідомо починають копіювати манери героїнь цих «кіношедеврів». З екрана телевізора чітко нав’язується стереотип про те, що дівчинка повинна бути дурненькою і манірною.

 

Як сучасні мультики впливають на психіку і розвиток дитини

 В психології існує поняття «педагогічна занедбаність» - невідповідність розвитку дитини її віку. Наприклад: дитина, яка за віком повинна вміти читати і писати, не знає назв кольорів.

 У сьогоднішньому розумінні педагогічна занедбаність виглядає дещо інакше: дитині відомі імена всіх трансформерів, проте вона не відрізняє весни від осені, а зими від літа. Запас слів у таких дітей дуже бідний. А звідки він візьметься, якщо батьки з дитиною не мають часу нормально поспілкуватися, не кажучи вже про читання казок перед сном? Розвитком дитини займаються не батьки, а телевізор.

 Дитяча психіка побудована таким чином, що дивлячись мультфільм, маля повністю переноситься в світ героїв, живе у ньому і переймається усіма їхніми трагедіями. А якщо цей світ сповнений жорстокості та ненависті, то навколишній світ малюк бачить таким самим. Дитина стає нервовою, дратівливою, боїться темноти? Це сигнал батькам: поцікавтеся мультфільмами, які дивиться ваша дитина.

На це варто звернути увагу!

Вибирайте дитячі мультфільми самостійно. Час їхнього перегляду суворо лімітуйте.

 Дитині гіперактивній або з вразливою психікою не можна дозволяти перегляд мультиків з елементами агресії.

 Якщо ви дивитесь мультфільм разом з дитиною, що є дуже бажаним, обговоріть його, визначте суть змісту та мораль. Краще віддайте перевагу старим радянським мультфільмам, адже вони навчають добру, співчуттю, вмінню дружити. Зробіть все від вас залежне, щоб дитинство ваших малюків було веселе і безтурботне.

Читайте також

Контакти

Наша адреса:

Комунальне некомерційне підприємство «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня»

46002 Україна. м. Тернопіль вул. Клінічна 1а, 
(зупинка  «Обласна лікарня» проспект С.Бандери) 

E-mail: miskdut@ukr.net
Адміністратор сайту tmdl@ukr.net

 

 

«Здорові дітки - щасливі мами, щасливі мами - міцна сім'я!»