logo
XS
SM
MD
LG
Тернопільська міська
Дитяча комунальна лікарня
Гаряча лінія працює з 9-00 до 14-00
+38 (0352) 52-34-98

Ще раз про необхідність проведення медичної реформи

До цього звикнути неможливо. Цілий шквал критики, гнівних коментарів та незадоволення – стало буденним у роботі медиків. Найбільше турбує безсилля щось зробити, вплинути, змінити. Тому що система вичерпала свій ресурс. Хіба цих проблем, скарг не було вчора, позавчора, рік тому? Хіба щорічно при формуванні бюджету, а згодом при його перегляді, ми не подавали потребу в коштах, додатковому фінансуванні?... і щорічно держава не додає коштів, навіть на елементарне - на заробітну плату медикам. Це системна криза в медицині, а її прояви спостерігаємо всюди.

Медики перебувають в заручниках обставин, громадського контролю (а іноді громадського осуду), невизначеності, нестабільності та безгрошів’я. В більшості випадків - безпідставно, незаслужено. І в цих умовах вони показують приклади справжнього громадянського героїзму і самовідданості – починаючи від роботи за операційним столом і закінчуючи участю в АТО, при чому, - часто за власним бажанням та переконанням.

І це дає результат - медицина в місті розвивається, вводяться нові технології, нас знають в Україні і за кордоном. Рейтингові показники міста знаходяться в рамках нормативних, а по деяких показниках – перевищують державні та обласні.

Системні зміни в медицині – ось той рецепт від тих проблем, про які періодично згадують у ЗМІ. Тому ми категорично виступаємо за зміну системи охорони здоров’я. Ми її розуміємо, підтримуємо і готові до її реалізації.

А зараз по суті піднятих питань щодо публікації у Інтернет-мережі Facebook.

Забір крові на загальний аналіз крові (надалі ЗАК) здійснюється у клініко-діагностичній лабораторії дитячої поліклініки з 8:00 до 9:30 год. щоденно. На даний час лабораторія працює у штатному режимі. Реактивами та виробами медичного призначення забезпечена згідно потреби.

Проаналізовано кількість звернень на ЗАК протягом 2-х тижнів:
В середньому щоденно лабораторія приймає 40-50 дітей, що є денною нормою для одного лаборанта.
Після вихідних днів, в понеділок, велика кількість батьків звертається на прийом до дільничних лікарів-педіатрів для отримання направлення для проходження профілактичного огляду та лабораторного обстеження. Тому, відповідно, у вівторок черги на дані обстеження зростають.
Також інформуємо, що клініко-діагностична лабораторія (КДЛ) дитячої поліклініки розташована на 2-му поверсі прибудинкового корпусу, де розгорнуто роботу лікарсько-консультативної комісії (ЛКК). Ймовірно, кількість відвідувачів на комісію ЛКК та на лабораторні обстеження створюють вигляд перевантаженості, адже це дві різних черги.

Керівництво міської дитячої комунальної лікарні працює над врегулюванням питання обстеження дітей без створення черги. Зокрема, інформація про можливість пройти медичний огляд та лабораторне обстеження протягом року розміщені на сайті лікарні.

Спроби адміністрації закладу організувати попередній запис на лабораторні обстеження успіху не досягли, оскільки працюючі батьки ігнорують заплановану дату і годину звернення на обстеження дитини. Разом з тим, працівники лабораторії дитячої поліклініки не відмовляють жодному пацієнту, який стоїть у черзі.
Необхідно відмітити, що відділом охорони здоров’я та медичного забезпечення при затвердженні бюджету на 2017 рік було проінформовано міську раду, депутатів та громадськість про недостатність коштів у лікувально-профілактичних закладах для придбання виробів медичного призначення, в тому числі, вати та спирту для проведення аналізів. Для забезпечення безкоштовного проведення лабораторного обстеження пацієнтів в повному об’ємі додатково необхідно біля 9,0 млн.грн. 
Не вистачає коштів і на придбання необхідної медичної документації. Однак, враховуючи, що в 2017 році дефіцит коштів становить майже 20,0 млн.грн. на виплату заробітної плати медичним працівникам, то першочергово вирішується саме це питання.

джерело: Відділ охорони здоров'я Тернопільської міської ради

Читайте також

Контакти

Наша адреса:

Комунальне некомерційне підприємство «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня»

46002 Україна. м. Тернопіль вул. Клінічна 1а, 
(зупинка  «Обласна лікарня» проспект С.Бандери) 

E-mail: miskdut@ukr.net
Адміністратор сайту tmdl@ukr.net

 

 

«Здорові дітки - щасливі мами, щасливі мами - міцна сім'я!»