logo
XS
SM
MD
LG
Тернопільська міська
Дитяча комунальна лікарня
Гаряча лінія працює з 9-00 до 14-00
+38 (0352) 52-34-98

Як допомогти дитині в лікарні: поради психолога

Як же прекрасно, коли Ваш малюк здоровий! Але бувають випадки, коли дитині доводиться зустрітися з лікарем і навіть відвідати лікарню. Не для кожного дорослого це просте випробування. А для малюка тим більше!

Якщо відвідування і перебування в лікарні неминуче, то мама обов'язково повинна бути поруч. Вона і за руку потримає під час процедур, і погладить, коли стане страшно або сумно. Малюк не може переносити такі труднощі наодинці.

Якщо попереду у малюка якась неприємна маніпуляція, заспокойте його, пообіцяйте бути поруч.

Обов'язково розкажіть дитині про необхідність лікування, спокійно поясніть, які процедури його очікують. Докладно і детально опишіть, як все буде відбуватися.

 

Правило перше

Найпоширеніші аргументи більшості батьків - «Не плач, ти вже великий» - спрацьовують далеко не завжди. А батьківське обіцянку, що «боляче не буде», перед болючою і складною процедурою підриває довіру і ставить під сумнів всі наступні ваші вмовляння піти до лікаря і не боятися.

Спробуйте спокійним голосом сказати переляканому малюкові, що зараз трохи болітиме, а потім швидко пройде. А мама обов'язково подує і пожаліє. Слова Ви підбирайте самі, але обов'язково говорите їх зі спокійною і впевненою інтонацією. Нехай у Вашому голосі буде поменше тривоги, щоб малюк знав, що якщо мама спокійна, то і зі мною нічого поганого не може статися.

 

Правило друге

Щоб час, проведений у лікарні, не перетворилося в самий неприємний спогад в житті, намагайтеся негативні моменти відсунути на друге місце. Як правило, в будь-якій лікарні Ви зможете знайти співрозмовників для своєї дитини. Якщо це можливо, влаштовуйте колективні ігри або заняття, читайте всім малюкам книги або показуйте лялькові вистави.

Щоб малюк не відчував себе відірваним від звичного кола спілкування, подбайте про те, щоб кожен день його відвідував хто-небудь з родичів. Це дасть дитині можливість більше спілкуватися і не зациклюватися на своїй хворобі.

Лікарняна палата сама по собі наводить на сумні думки. Але все в наших руках! Прикрасьте кімнату іграшками, можна повісити навіть повітряну кульку, Придумайте календарик, в якому малюк зможе відривати листочки. Тоді йому буде видно, скільки часу залишилося до виписки.

Ось і гарний настрій повернулося!

 

Правило третє

Поки Ви разом з дитиною перебуваєте в лікарні, навчіть його чому-небудь новому: Вишивати, грати в шахи, читати, ліпити з пластиліну, робити прикраси з бісеру, збирати автомобілі із сірникових коробок, вирішувати головоломки або розгадувати ребуси. Коли вона повернеться до звичного життя, все це йому знадобиться.

Що необхідно робити, щоб перебування в лікарні було спокійним?

  • У малюка має бути якомога менше часу для того, щоб нудьгувати.
  • Візьміть з собою більше книг, іграшок, олівців.
  • Не обманюйте дитини, кажучи, що «боляче зовсім не буде». Краще говорите правду. Але заспокоюйте малюка тим, що мама пошкодує, і боляче буде тільки трохи.
  • Будьте спокійні і впевнені.

 

Створюйте гарний настрій, і тоді одужання Вашого малюка відбудеться швидше. 

 

Дитячий психолог

Олена Макаренко

 

 

Читайте також

Контакти

Наша адреса:

Комунальне некомерційне підприємство «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня»

46002 Україна. м. Тернопіль вул. Клінічна 1а, 
(зупинка  «Обласна лікарня» проспект С.Бандери) 

E-mail: miskdut@ukr.net
Адміністратор сайту tmdl@ukr.net

 

 

«Здорові дітки - щасливі мами, щасливі мами - міцна сім'я!»