logo
XS
SM
MD
LG
Тернопільська міська
Дитяча комунальна лікарня
Гаряча лінія працює з 9-00 до 14-00
+38 (0352) 52-34-98

Врослі нігті у дитини: лікування та профілактика

Кути і краї нігтиків пальців малюка можуть проривати шкіру навколо нігтика. Якщо нігтик вже поранив шкіру, можливе попадання різних інфекцій, здатних викликати набухання шкіри і продовження вростання кута нігтика. Пальці стопи малюка, в такому випадку, червоніють, болять, і до них боляче доторкатися. Крім цього, водянистий гній може вийти з ранки і проникнути під ніготь. Подібний стан іменують вросшим нігтем пальця ступні, і будь-яке лікування не здатне допомогти доти, поки нігтик залишається всередині ранки. 

Первинну рану можуть викликати пошкодження ступні, якщо малюк наступив на неї або ж носив занадто тісне взуття. Можливо, ніготь був неправильно оброблений, цим формується груба шпора в кутку, яка проколює шкіру, немов кинджал, під час росту нігтика. Найчастіше, подібне захворювання спостерігається вже в дорослих діток, але також може бути і у малюків. Маленькі діти можуть заробити собі подібні неприємності, «сукаючи» ніжкою по клейонці, що знаходяться в його ліжечку, поки він лежить в ньому на животі. 

Домашнє лікування 

При своєчасному виявленні захворювання, врослий ніготь можна успішно вилікувати за допомогою акуратного видалення врослого кутка нігтя або шпор, далі необхідно якийсь час зволожувати ступні. 

 У тих випадках, коли врослий ніготь важко відокремити через сильні болі, допоможе кілька разів проведена тривала водна процедура (ванночки) в підсоленій воді. Це посприяє повному лікуванню захворювання. 

Запобіжні заходи

Якщо батьки помітили, що у їхнього малюка досить часто утворюються врослі нігтики, потрібно перевірити взуття малятка, можливо, воно занадто тісне або має занадто гострі носики. Також потрібно простежити за тим, як дитина обробляє нігті на ногах. Стригти їх потрібно рівно, і уникати зрізання кутів. 

Профілактика 

 • замість ножиць, краще використовувати кусачки для нігтів. Правильно, обрізати нігті малюка до того моменту, як вони стають надто довгими і обламуються або відриваються. Довгі нігті можуть обламуватися в той час, коли діти граються або ніготь може зачепитися за шкарпетку, а частина, що залишилася, занадто коротка і ніготь почне вростати;  

 • також не рекомендується обрізати нігті малюка занадто коротко. Потрібно залишати білий край на кінці нігтя і трохи підпилювати краї, щоб вони не були гострими;  

 • маленьким ніжкам властиво зростати досить стрімко, потрібно систематично перевіряти розмір взуття малюка. Взуття, яка тисне в пальцях, може стискати їх, а це призведе до вростання нігтів;  

 • якщо стан врослого нігтя не покращився через тиждень домашнього лікування, потрібно звернутися до дитячого лікаря.

джерело:мережа інтернет

 


Читайте також

Контакти

Наша адреса:

Комунальне некомерційне підприємство «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня»

46002 Україна. м. Тернопіль вул. Клінічна 1а, 
(зупинка  «Обласна лікарня» проспект С.Бандери) 

E-mail: miskdut@ukr.net
Адміністратор сайту tmdl@ukr.net

 

 

«Здорові дітки - щасливі мами, щасливі мами - міцна сім'я!»