logo
XS
SM
MD
LG
Тернопільська міська
Дитяча комунальна лікарня
Гаряча лінія працює з 9-00 до 14-00
+38 (0352) 52-34-98

Як змусити дитину приймати ліки?

Найчастіше, маленькі дітки не дуже люблять приймати різні ліки - така поведінка малюка нормальна і навіть природна. Це зовсім не примха. Така поведінка обумовлена тим, що діткам не вдається зрозуміти користь і навіть необхідність прийому ліків. Дитина відмовляється приймати таблетки, пояснюючи це тим, що йому «не смачно» і «гірко». У той же час мами і тата, не можуть без сліз, спокійно дивитися на те, як крихітка задихається від кашлю і не може заснути від підвищеної температури. Напевно більшість мам вже намагалися  силою влити ці ліки малюку.

До того, як мами почнуть запихати медикаменти силою, крізь зціплені зуби, варто задуматися, а чи це правильно, і які будуть від цього наслідки? У багатьох випадках, після такого прийому препаратів у дитини починалася блювота, а в майбутньому вона панічно боялася будь-яких сиропів, таблеток і різноманітних крапель. Щоб уникнути подібних наслідків і щоб змусити дитину прийняти ліки, батьки повинні скористатися всією своєю хитрістю.

Якщо дитина починає вередувати, тікати, ховатися в інших кімнатах, закривати рот руками, а мама все ще стоїть в центрі кімнати з краплями в руках, важливо пам'ятати: головний помічник тут - це спокій, а крик буде абсолютно даремний. У цій ситуації змусити малюка випити ліки можна кількома способами.

Іноді буває достатньо пояснити малюку, для чого проводять лікування і які можуть бути наслідки, якщо він і далі буде відмовлятися лікуватися. Говорити слід спокійно і впевнено. Дуже корисним буде повторення слова «треба», але, у жодному разі, не наказним тоном. У крайніх випадках, можна пообіцяти дитині, що його мама зараз викличе лікаря або швидку допомогу. Досить часто подібний прийом справляється з примхами, і малюк починає поступатися.

Також педіатри та дитячі психологи радять просто відволікти крихітку. У цьому випадку чудовими помічниками стануть іграшки, які теж «хворіють» і яких теж потрібно «вилікувати». Якщо лікар прописав закрапувати краплі в ніс, то досить сказати, що флакончик - це пістолет, яким потрібно вистрілити в ніс і всі мікроби помруть. Мікробів, до речі, можна для дитини намалювати на папері, швидше за все вона не захоче, щоб ці «монстри» жили в її носі.

Можна спробувати напоїти малюка ліками, коли він читає або йому читають його батьки, коли дивиться телевізор або навіть сидить на горщику. Захопленїй дитині зовсім не хочеться відволікатися і вона скоріше виконає прохання, щоб нарешті знову тривали захоплюючі пригоди.

На сьогоднішній день існує багато способів, що полегшують процес лікування. Якщо малюк не хоче пити сироп з ложечки - можна запропонувати спеціальний шприц. Цей процес не займає багато часу і малюк в повному обсязі отримає прописані ліки, не розплескавши ні крапельки. Малюкові не до душі гірчичники - в аптеці можна придбати всілякі зігріваючі мазі. Так само зручні у використанні свічки, жувальні таблетки від температури. Також фармацевтикою представлений величезною вибір смачних і зовсім не гірких сиропів.

Читайте також

Контакти

Наша адреса:

Комунальне некомерційне підприємство «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня»

46002 Україна. м. Тернопіль вул. Клінічна 1а, 
(зупинка  «Обласна лікарня» проспект С.Бандери) 

E-mail: miskdut@ukr.net
Адміністратор сайту tmdl@ukr.net

 

 

«Здорові дітки - щасливі мами, щасливі мами - міцна сім'я!»