logo
XS
SM
MD
LG
Тернопільська міська
Дитяча комунальна лікарня
Гаряча лінія працює з 9-00 до 14-00
+38 (0352) 52-34-98

Дитина впала: що робити при травмі голови?

Діти, незалежно від віку та спадковості, володіють підвищеною рухливістю. Мама малюка може відволіктися всього на пару секунд, але він за цей час уже встигає перевернутися, підповзти і впасти з пеленального столика. Цілком імовірно, що падіння з такої висоти може призвести до травм, особливо небезпечно, коли дитина ударяється головою. Звичайно, маленьких дітей з народження сама природа оберігає від травм - наділяючи їх захисним механізмом від падінь і ударів. Значно пом'якшує удари велика кількість спинномозкової рідини, а кістки черепа в районі джерельця навіть можуть пружинити при зіткненні з твердими поверхнями.

У будь-якому разі голова дитини найбільше схильна до травм, так як її маса перевершує вагу тулуба. Варто відзначити, що при падінні в першу чергу може травмуватися тім'яна ділянка. У тому випадку, коли малюк все ж впав, мамі не можна піднімати паніку, втрачаючи при цьому дорогоцінний час. По-перше, дитину слід відразу ж оглянути, уважно обстежити забите місце і поспостерігати за поведінкою малюка деякий час. Якщо у поведінці дитини проглядаються якісь відхилення від норми, або є серйозні підстави для діагнозу травми голови, необхідно негайно викликати швидку допомогу.

Види травм голови

1. Пошкодження легке і має поверхневий характер. При такому пошкодженні забій з'являється на м'яких тканинах голови у вигляді шишки або садна. У такому випадку необхідно обробити рану, а до шишки прикласти холодний компрес або шматочок льоду. За малюком слід поспостерігати півгодини, і якщо він за цей час заспокоїться, то небезпеки така травма не несе, тому немає необхідності показувати його лікарю.

2. Струс головного мозку. Струс є дуже серйозною травмою, особливо небезпечний удар голови для маленьких діток. Він проявляється в наступних симптомах - непритомністю, зблідненням шкірних покривів і холодним потом. При наявності подібної реакції у дитини її необхідно негайно показати лікарю.

3. Забій головного мозку. Це також одне з найнебезпечніших пошкоджень для дитячого організму. Малюк, який отримав забій, може протягом довгого часу перебувати без свідомості, мати проблеми з диханням і серцевим ритмом. Такій дитині потрібно надання термінової медичної допомоги.

4. Перелом основи черепа. Одна з найстрашніших травм, найчастіше супроводжується кровотечею з вуха або носа, при цьому у дитини з'являються синці під очима. Важливо відзначити, що перші ознаки перелому основи черепа можуть з'явитися тільки через пару годин після падіння.

Після падіння дитини, в будь-якому випадку виникає необхідність поспостерігати за її станом протягом декількох годин. Малюкові слід забезпечити повний спокій, при необхідності обробити рану та забій, і не дозволяти засинати. Навіть у тому випадку, коли немає підстав для серйозної травми, краще показати його фахівцям - травматологу, невропатологу і нейрохірургу. Завжди краще заздалегідь попередити можливі негативні наслідки від падіння - стежити за дитиною і максимально убезпечити простір навколо неї. 

© ДОБРЕНОК

Читайте також

Контакти

Наша адреса:

Комунальне некомерційне підприємство «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня»

46002 Україна. м. Тернопіль вул. Клінічна 1а, 
(зупинка  «Обласна лікарня» проспект С.Бандери) 

E-mail: miskdut@ukr.net
Адміністратор сайту tmdl@ukr.net

 

 

«Здорові дітки - щасливі мами, щасливі мами - міцна сім'я!»