logo
XS
SM
MD
LG
Тернопільська міська
Дитяча комунальна лікарня
Гаряча лінія працює з 9-00 до 14-00
+38 (0352) 52-34-98

Що робити, якщо у хлопчика болить яєчко?

У більшості випадків біль в яєчках буває пов'язана з травмою або ударом, але іноді причина болю і опухання не так очевидна. У цьому випадку необхідно звернутися за медичною допомогою, адже причини можуть виявитися серйозними та небезпечними.

Травми. Досить часто біль в яєчках з'являється через травми. Хлопчаки - любителі бійок і рухливих ігор. А прямий удар в пах - досить болюче пошкодження. Також малюк міг травмувати яєчка, коли впав животом на твердий предмет або впав з велосипеда. Як результат подібних травм - утворення синців або розривів зовнішньої оболонки яєчок, що викликає набряк мошонки і посиніння.

Закручування яєчка. Можливо, яєчко в мошонці закрутилося навколо своєї осі. Яєчка, в нормі, повинні бути надійно закріплені в мошонці. Однак, у деяких хлопчиків яєчко може бути закріплено не надто міцно і воно може закручуватися. Коли таке відбувається, це перекриває кровоносні судини, як наслідок, яєчка не забезпечуються кров'ю. Яєчко почне боліти, розпухне і запалиться. Частий супутній симптом - нудота, аж до блювоти. У подібних випадках, маленький чоловік потребує термінової операції.

Інфекції. Бувають випадки, коли у хлопчика, в період статевого дозрівання, може виникати інфекція в придатках яєчок з обох сторін, де збирається сперма. Внаслідок чого, яєчко і мошонка з одного боку будуть запалені, почервоніють і опухнуть. Досить рідко, до періоду статевого дозрівання, запалення виникає при свинці. У цих випадках необхідне лікування - стероїди, для зниження ризику бездітності в майбутньому.

Що можуть зробити батьки?

Якщо дитина поранила яєчко, хлопчика слід заспокоїти. Спочатку біль буде нестерпним, але з часом, протягом декількох хвилин, він пройде. Щоб уникнути сильних синців і набряків, для початку, ненадовго, потрібно прикладати лід. Через кілька годин корисною для хлопчиська стане заспокійлива гаряча ванна. Вона дасть додатковий ефект, посилить кровообіг, який здатен знімати набряки.

Якщо яєчко набрякло і болить без явних причин, слід перевірити, чи немає закручування яєчка. У тих випадках, якщо припинився кровообіг яєчка, буде необхідне хірургічне втручання. Важливо знати, що операція необхідна протягом перших шести годин. З цієї причини, при найменших підозрах на закручування яєчка, необхідно негайно викликати «швидку» або вести маленького пацієнта в травмпункт.

Що може зробити лікар?

Найчастіше, набряки і синяки від удару проходять самі, без будь-якого лікування. У важких випадках, лікар повинен за допомогою голки видалити кров, яка накопичується в мошонці. У разі закручування яєчка необхідно терміново поставити діагноз і провести операцію. В іншому випадку дитина може залишитися без нього. У разі інфекції, її лікують за допомогою антибіотиків, хоча, наприклад, свинка - це вірусне захворювання і лікування антибіотиками неефективне. Досить рідко при свинці у діток постарше опухають обидва яєчка. У цьому випадку лікар може порадити прийом стероїдів, для запобігання бездітності.

Читайте також

Контакти

Наша адреса:

Комунальне некомерційне підприємство «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня»

46002 Україна. м. Тернопіль вул. Клінічна 1а, 
(зупинка  «Обласна лікарня» проспект С.Бандери) 

E-mail: miskdut@ukr.net
Адміністратор сайту tmdl@ukr.net

 

 

«Здорові дітки - щасливі мами, щасливі мами - міцна сім'я!»