logo
XS
SM
MD
LG
Тернопільська міська
Дитяча комунальна лікарня
Гаряча лінія працює з 9-00 до 14-00
+38 (0352) 52-34-98

Хворіємо розважаючись. Ігри для хворих дітей

Сидіти вдома з хворою дитиною, яка постійно кашляє, сякається і вередує - справа не з легких. Вимушений постільний режим малюка - справжня каторга для всіх членів сім'ї. Тут можуть допомогти тільки ігри.

Ігри для розваги дітей, які перебувають на постільному режимі, обов'язково повинні бути спокійними і проводиться тільки на ліжку. Для таких ігор бажано спорудити "ігровий майданчик" з картону, наприклад, з кришки від великої коробки.

Щоб дитина не заплуталася в іграшках і не розгубила їх на ліжку, намагайтеся видавати їй тільки найнеобхідніше. Пограла з одними іграшками. Прибрали і дали інші.

Крім цього, іграшки для хворої дитини не повинні мати яскраві кольори, видавати пронизливі звуки і бути важкими. Зайвий шум і світло тільки дратують дитячу нервову систему. Це стосується не тільки іграшок, але й комп'ютера з телевізором.

Ми пропонуємо вам наступні ігри для хворих дітей:

Бідний мій.
Один з дорослих грає роль "бідного ведмежати". У нього все погано: зламалися іграшки, мама купила зовсім не ту машинку та багато тощо. Завдання дитини - заспокоїти і пожаліти "плачуче ведмежа". Дайте їй носовичок, щоб він висякав нещасного.

Живі пальчики.
Візьміть чистий альбомний аркуш, на якому малюк опише ваші пальчики. Якщо у нього не виходить, обведіть самі, а йому запропонуєте на кожному пальчику намалювати обличчя: очі, ніс, брови, рот і вуха. Дайте пальчикам смішні прізвиська.
На іншій стороні аркуша знову обведіть руку, але тепер на пальчиках намалюйте мордочки тварин з хвостиками і вушками.

Вгадай.
Іноді при високій температурі дитині кладуть на лоб і очі вологий рушник. Не кожному це може сподобається. Щоб відвернути хворого капризулю, потрібно даний процес перетворити на гру "Відгадай".
Запропонуйте дитині відгадувати предмети. По черзі вкладайте в його ручки ложку, кубик, маленький м'ячик, олівець та інше. Малюк з закритими очима повинен зрозуміти що це.

Дуже часто хворі дітки відмовляються їсти. Це нормально, так як вони живуть згідно інстинктам. Під час боротьби з хворобою організм розтрачує всі свої сили. У такі моменти йому не до перетравлення їжі. Проте зовсім без їжі теж не можна.
Але і примушувати дитину є категорично протипоказано, зате можна допомогти їй "нагуляти" апетит за допомогою ігор.

Смачні прикраси.
Запропонуйте своєму хворому створити прикраси з закусок до чаю. Для цього підійдуть: сушіння, колечка, печеньки з дірочками. Дайте йому мотузочку, на яку малюк буде нанизувати різні смаколики. Готова прикраса відмінно підійде до чаю з медом.

Журнальний обід.
Заздалегідь підготуйте всі інгредієнти: розкладіть паперові тарілочки, виріжте з журналів картинки з їжею. Потім приклейте разом з дитиною на тарілки паперову їжу для принцеси, принца, велетня, гнома та інших казкових героїв.

Подібні ігри не тільки здатні розважити хворого малюка, але і допомогти організму в боротьбі з хворобою. Гарний настрій - кращий противник вірусів і мікробів.

 

 

 


Читайте також

Контакти

Наша адреса:

Комунальне некомерційне підприємство «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня»

46002 Україна. м. Тернопіль вул. Клінічна 1а, 
(зупинка  «Обласна лікарня» проспект С.Бандери) 

E-mail: miskdut@ukr.net
Адміністратор сайту miskdut@ukr.net

 

 

«Здорові дітки - щасливі мами, щасливі мами - міцна сім'я!»